ADVIES VAN DHR.
JEAN-PIERRE LOPEZ
 
La Poissonnerie du D;me
(en z'n uitzonderlijke, met de lijn gevangen vissen)
4 rue Delambre,
75014 PARIJS..

;Met wat geluk tikt u een exemplaar van 6 kg op de kop dat hij op verzoek in moten snijdt.

 
-------------------------------------------
 
 
  Een van de meest gegeerde vissen door zijn stevige, smakelijke vlees dat heel wat mogelijkheden biedt en zonnige combinaties mogelijk maakt.
HERKOMST
Goudbrasem, Pandorabrasem, Zwartezeebrasem, tandbrasem: ze behoren allemaal tot dezelfde familie en leven in kleine groepen in de Atlantische Oceaan en de Middellandse Zee.
GESCHIEDENIS
Het fijne, stevige vlees dat makkelijk van de graat komt, wordt al sinds de klassieke Oudheid op prijs gesteld. De Romeinen en Grieken hielden vooral van de exemplaren die oesters eten en die ze in verband brachten met de godin Venus (of Aphrodite voor de Grieken). De goudsmeden uit Santorini polijsten de tanden van de vis en verwerkten ze in juwelen, omdat men geloofde dat ze iemand onzichtbaar konden maken en van kleur zouden veranderen wanneer ze in aanraking kwamen met gif.
ZEEBRASEMS
Goudbrasem, Pandorabrasem, Zwartezeebrasem, tandbrasem: ze behoren allemaal tot dezelfde familie en leven in kleine groepen in de Atlantische Oceaan en de Middellandse Zee.
 
Arabisch spreekwoord:
« Gooi een fortuinlijke man in de zee en hij keert terug met een vis. ».
 
 
 
 
 
 
OP DE MARKT
 
 

De vis moet stevig zijn, de schubben een prachtig glinsterend zilvergrijs, de boog helder goud van kleur en de ogen zwart, rond en glanzend.

Vraag uw vishandelaar om de vis van de schubben te ontdoen en te fileren, maar de rugvin en de staart eraan te laten. Indien u filets verkiest, kiest u een volledige vis en vraagt u om die te versnijden. De kop is belangrijk, reken op 350 g per persoon voor een volledige vis of 200 g voor afzonderlijke filets.

 
 
VERS OF DIEPGEVROREN
 
 

In een diep bord met peterselie en dille en wat olijfolie, afdekken met plasticfolie en niet langer dan 24 uur bewaren in de koelkast.

U kunt de vis ook invriezen, 's nacht laten ontdooien in de koelkast en bereiden als een vers exemplaar.

 
 
GENIET ER RAUW VAN
 
 

Past zeer goed bij mango, limoen en specerijen. Vers klaarmaken en consumeren, niet langer dan 24 uur bewaren in de koelkast.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
KitchenAid is een registreerd merk in België. De vorm van de mixer is een handelsmerk gedeponeerd door KitchenAid USA. KitchenAid UK licentie in het VK. Alle andere handelsmerken zijn eigendom van hun respectieve ondernemingen. 2007 Alle rechten voorbehouden.
Privacyverklaring Kitchenaid.com Mijn nieuw product registreren Sitemap Contact
Kitchenaid-Logo